Blog

Ciekawostki, nowości, porady...

Wedkarski Bydgoszcz
 

Nowości

Jesienne dostawy od ZEBCO, BROWNING oraz QUANTUM cz. 2

brak komentarzy

Z nowych wędek, które sprowadziliśmy do oferty znajdzie się kilka interesujących pozycji dla każdego wędkarza. Wędki są w różnym budżecie i jakości. Jednak każdy wybór był ściśle przemyślany pod względem możliwe szerokich zastosowań, jak również kilka specjalistycznych. 

Jesienne dostawy od ZEBCO, BROWNING oraz QUANTUM cz. 2

Dla fanów metody gruntowej i coraz popularnieszej u nas w kraju method feedera sprowadziliśmy kilka wędek, które będą spełniać potrzeby osób oczekujących od wędki możliwe jak największej precyzji i dopasowania do używanego zestawu.

Z bardzo udanej zarówno designersko jak i pracy pojawiła się seria HYBRID od Browninga, a w tym modele BROWNING Hybrid Barbel oraz BROWNING Hybrid Xtra Speci-Feeder.

Browning Hybrid Barbel

Sprowadziliśmy model w długości 3,60m oraz o ciężarze wyrzutowym do 50g. Wędka BROWNING Hybrid Barbel 3,60m/50g oferuje w komplecie 3 szczytówki, tak aby możliwie najprecyzjniej dopasować ją do używanego zestawu albo warunków pogodowych zastałych nas na łowisku. Wędki są bardzo dynamiczne, ładują się bardzo dobrze w swoim przedziale ciężaru wyrzutowego, dzięki temu znacząco poprawiają zasięg rzutu. Drobne, osadzone na krótkiej stopce przelotki znacząco poprawiają prędkość w jakim prostuje się żyłka podczas wyrzutu, dzięki czemu wzrasta precyzyjność rzutu. Nowe uchwyty mocowania stopki kołowrotka powodują, że wędka wygodnie leży w ręku, a wykończenie w twardej i nieodkształacalnej piance EVA, zapewnia czysty, trwały i ciepły w dotyku dolnik.

Browning-Hybrid-Barbel-zdjecie

Browning Hybrid Xtra Speci-Feeder

Wraz ze wzrostem wagi zestawu musimy posiadać sprzęt, który go obsłuży. Podrasowana wersja klasycznego Speci-Feedera,czyli Browning HYBRID Xtra Speci-Feeder 3,60m/110g oferuje znaczną moc, gdyż jego ciężar wyrzutowy został powiększony do 110g co pozwala na obsługę ciężkich zestawów, oferując tym samym daleki rzut i odpowiednią moc podczas holu. Mimo tak dużej mocy trzy szczytówki w komplecie sa tak dobrane, aby wędka sprawdziła sie podczas łowienia na głębokich, stałych wodach. Dostępne są w zestawie szczytówki o następujących maksymalnych mocach: 3oz, 4oz oraz 5oz. Wędka w odróżnieniu do modelu barbel posiada pełne wykończenie dolnika. W miejsach podatnych najbardziej na zabrudzenia zastosowano twarda, nieodkształcalną i ciepłą piankę EVA. Resztę dolnika wykończono korkiem. Daje to przyjemny wizualnie wykończony dolnik jednocześnie zapewanijąc komfort łowienia wraz z utrzymaniem go w czystości. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowany uchwyt do stopy kołoworotka. Ma charakterystyczne wybrzuszenie pod środkową część dłonia oraz wklęsłą część, aby delikatnie stabilizować palce obejmujące uchwyt. Dzięki temu wędka pewnie leży w dłoni. Zastosowano pokrętło uchwyt z terkotką, która mimo, że rzadko spotykane daje pewność, że nie przekęcimy gwintu mocującego a dostatecznie mocno zamocujemy kołowrotek. Smukły blank powoduję, że wędka tnie powietrze zmniejszając opory powietrza podczas wyrzutu, a komfortowa waga pozwala na wygodne korzystanie z zestawu. 

Browning-Hybrid-Speci-Feeder

Detail-BROWNING_Hybrid-Extra-speci-feeder

Hybrid Power Pellet 

Dla fanów metody spławikowej, którzy chcieliby w końcu posiadać wędkę, która obsłuży cięższe spławiki wraz z założonym na haczyku pelletem  Browning do serii Hybrid dołożył model Hybrid Power Pellet. Wędka ta została przygotowana z myślą o kompromisie pomiędzy odległościówką oraz klasycznym floatem. Drobne chociaż, nie aż tak drobne przelotki jak przy matchówce pozwalają na dalekie precyzjny rzuty. Powiększono je z myślą o stosowaniu troche wytrzymalszych żyłek, gdyż wędka oferuje cieżar wyrzutowy na poziomie 45g. Długi dolnik pozwala na odpowiedni dźwignię podczas zarzutu oraz holu ryby, dzięki temu zasięg jest większy mimo, dość małej długości (3,30m) a i hol bardziej komfortowoy, gdzie przy tej długości również pozwoli podprowadzić rybę bliżej wędkarza czy podbieraka. Jak w całej serii zastosowano profilowany uchwyt pod stope kołowrotka, który mimo smukłego blanku jest bardzo ergonomiczny. Jedynym "mankamentem" może byc długość transportowa, wędka jest dzielona na dwa elementy co daje prawie 1,7m składu, jednak jeśli oczekujemy możliwie najczulszego, spolegliwego blanku, trzymającego rybe to właśnie tylko jedno połączenie nam to zapewni. 

Browning-Hybrid-Power-Pellet

Zestawy te wizualnie oraz parametrami przygotowane są pod kołowrotki z tej serii dostępne w pierwszej części wpisu o dostawach w listopadzie, dzięki czemu tworzą prawdziwie dobre zestawy ze średniej półki. Idealny na prezent czy dla osób, które jednak oczekują od sprzętu troche więcej.

=====================================================================

Ambition Match

Model, który wydaje się niepozorny i przez niską ceną przez wielu niedoceniany. Jednak Browning Ambition Match, to modele które biją rekordy popularności sprzedażowej. Wyniak to przede wszsytkim z tego, że pomimo swojej niskiej ceny oferują bardzo czułe blanki, które przy ciężarze rzutowym na poziomie 12g oraz 20g oferują odpowiednie naładowanie przy lżejszych spławikach,a cięższe waglery posyłaja na kilkadziesiąt metrów. Dwie popularne długości 3,90m oraz 4,20m, które zapewniają odpowiednii zasięg, a przy tych parametrach sa stosunkowo lekkie, gdyż ich waga zaczyna się od 220g. Bardzo popularne obecnie wykończenie dolnika w ciepłej, nieodkształacalnej piance EVA daje możliwość utrzymania zestawu w czystości, a jednocześnie gwarantuje pewny chwyt. Całość przy krótkiej długości transportowej, powoduje, że wędki przygotowano bardzo dobrze i w budżecie do 250zł jest to jedna najciekwaszych propozycji matchowych. 

Browning Ambition Match

 

ZEBCO Bulldog

Na sam koniec tego wpisu zostawiłem chyba najbardziej uniwersalną i ekonomiczną wędke. Model ZEBCO Bulldog to wędki, które wyróżnia cena oraz krótki skład. Popularny budżet wśród wędkarzy powoduje, że jest chętnie wybierana przez wędkarzy, którzy nie moga rozstać się z modelami teleskopowymi albo nie potrzebują wędki tak często, tym samym mieści się to w budżecie zakładanym do rekreacyjnego łowienia na wielu łowiskach. Szeroki zakres długości i cieżarów wyrzutowych pozwoli zastosować tę wędki, przy najkrótszych do spinningowania, czy przy większym cieżarze rzutowym do prostych zestawów gruntowych i żywcowych na kanałach i niedużych stawach. Natomiast długości powyżej trzech metrów na spokojnie sprawdzą się do łowienia gruntowego czy żywcowego na rozleglejszych zbiornikach. A nawet jako zestaw karpiowy przy c.w. rzędu 100g. Stosunkowo mała waga, która pozwala na komfortowe łowienie oraz krótki skład umożliwiający transport nawet w plecaku (57-61cm) to najważniejsze zalety tych teleskopów.

 ZEBCO-Bulldog

Zapraszamy do SklepWobler.pl.

+ Dzień Darmowej Dostawy w SklepWobler.pl

Polecamy

sklepwobler.pl
Multiplikatory OKUMA Cold Water z licznikiem

Multiplikatory OKUMA Cold Water z licznikiem

Multiplikator morski przystosowany do ciężkiej pracy. Całkowicie odporny na działanie soli zawartej w wodzie morskiej, wyposażony w licznik głębokości. Dwie wielkości
Sprawdź w sklepie

Sklep Wędkarski “WOBLER”

 

ul. Jagiellońska 73
85-027 Bydgoszcz

Sprzedaż stacjonarna zawieszona do odwołania

Istnieje możliwość odbioru osobistego zamówień złożonych na www.sklepwobler.pl

Jednocześnie informujemy, że wysyłamy gratis zamówienia złożone na www.sklepwobler.pl od 150pln

Dla użytkowiników allegro, przypominamy iż darmowa wysyłka w programie smart już od 40pln, nasz nick: pietruszka10
 

Telefon firmowy: (52) 524 35 95
Telefon komórkowy: 530 884 886
E-mail:  sklep@wedkarski-bydgoszcz.pl

Formy płatności: Gotówka, Karta, Bony Sodexo, Raty, PayPal, Payu

Sklep internetowy: www.sklepwobler.pl

© 2005 - 2023 Sklep Wędkarski "Wobler". Wszelkie prawa zastrzezone. Budowa stron internetowych